Opracowywanie, wizualizacja, dokumentacja i udostępnianie swoich projektów – to wszystko posiada program dla inżynierów, jaki jest AutoCad. Pozwala on na pracę w 2d oraz 3d, szybkie przełączanie istniejących rysunków oraz dostęp do biblioteki z tymi gotowymi.
Funkcje programu AutoCad
Oprogramowanie ma szereg przydatnych cech, które wciąż są udoskonalane. Przede wszystkim jest to możliwość aktualizacji bez przerywania pracy. Rysunki 2d można udostępniać w chmurze, przez co nie tylko oszczędza się miejsce na sprzęcie. Zainteresowani pracą mogą ją zobaczyć bez konieczności posiadania AutoCad-u oraz bez przymusu logowania. Jest to bardzo szybkie i intuicyjne, a zarazem przyśpiesza i nie zniechęca nikogo do obejrzenia interesujących go rzeczy. W dodatku, plus dla inżynierów-program działa także na urządzeniach mobilnych. Wystarczy jedynie pobrać jego wersję mobilną na sprzęt, w którym chcemy pracować poza biurkiem. Dzięki temu projekt można dokończyć o dowolnym czasie i miejscu, nawet podczas wypoczynku czy podróży. Na uwagę zasługuje fakt, że także z takich urządzeń można zapisywać rysunki w chmurze oraz pracować w trybie offline, aby później wszystko zostało zsynchronizowane już będąc online.
Dalsze korzyści, wynikające z korzystania z tego oprogramowania
Korzystanie z programu jest niezwykle intuicyjne oraz proste. Tworzenie oraz edycja brył nie stwarza większych kłopotów nawet początkującym osobom. Wszystkie narzędzie zebrane są w jednym miejscu, co ułatwia dostęp do nich oraz wybór. Bezpośrednie manipulowanie modelami sprawia, że tworzenie nowych projektów jest czystą przyjemnością. Program, po wstępnym stworzeniu czegoś ciekawego, umożliwia wizualizację projektu. Dostępne na tym etapie są animacje i realistyczne renderowanie. Umożliwia to wczesne zauważenie błędów, jeśli wystąpią, oraz sprawne usunięcie ich zanim stanie się to bardziej problematyczne. AutoCad przekształca gotowe już modele projektowe w przejrzyste dokumenty konstrukcyjne, które pokazują zamysł projektanta. Automatyczne odbywające się zadania tego typu oszczędzają czas i pieniądze oraz nie pozwalają na wkradnięcie się drobnych błędów, jeśli robił by to sam inżynier. Oprogramowanie oferuje szeroką gamę sposobu udostępnienia rysunków, na przykład eksportowania plików DWG do starszych wersji formatu DWG, daje możliwość eksportowania i importowania plików DWG ze znacznikami oraz uwagami, a także ułatwia importowanie plików DWG i pracę z nimi jakby były podkładami do wykonania rysunku. Można także publikować prace w formacie Adobe PDF. Więcej na temat oprogramowania Autodesk możecie dowiedzieć się ze szkolenia inventor.