Intuicyjne oprogramowanie do trójwymiarowego modelowania informacji o budynku

Współcześnie w bardzo wielu dziedzinach, niezwykle pomocne staje się odpowiednie oprogramowanie. Oprogramowanie służy obecnie do tworzenia wielu projektów np. w budownictwie. Dzięki nim wszystkie prace mogą przebiegać zdecydowanie sprawniej, a wszystkie działania być lepiej zaplanowane.

Jednym z tego typu programów jest Autodesk Revit LT. Jest on uproszczoną wersją rozbudowanego narzędzia do profesjonalnego modelowania informacji o budynku, czyli BIM w 3D, które pomaga tworzyć niezwykle wysokiej jakości trójwymiarowe projekty architektoniczne oraz dokumentację techniczną budynku. Program ten dostarcza wszystkim architektom, projektantom i budowniczym niezbędnych narzędzi, które ułatwią im rozpoczęcie pracy przy wykorzystaniu potencjału narzędzia BIM. Oparty jest na tzw. platformie Autodesk Revit, dzięki czemu oferuje wiele przydatnych funkcji i pozwala na efektywną pracę z wykorzystaniem technologii 3D oraz rzeczywistych obiektów budowlanych w celu szybszego tworzenia skoordynowanej dokumentacji. Autodesk Revit LT dzięki swojej funkcjonalności umożliwia znaczne zwiększenie wydajności pracy, ograniczenie liczby błędów koncepcyjnych, a także poprawienie komunikacji i koordynacji wszelkich działań wewnątrz działających zespołów projektowych. Umożliwia również automatyzację zarządzania zmianami, co oznacza, że zapisują się one same. Przekłada się to zdecydowanie na skrócenie czasu tworzenia gotowej dokumentacji technicznej budynku.

Analizując wszystkie te informacje można wymienić wiele zalet programu. Są nimi chociażby:

-uproszczony interfejs Revit,
-praca na pojedynczym, skoordynowanym modelu, w oparciu o bazę danych,
-automatycznie uaktualnianie projektu po każdorazowym wprowadzaniu jakichkolwiek zmian,
-tworzenie dokładniejszych projektów i dokumentacji oraz
projektowanie, modelowanie i wizualizacja w 3D

Program umożliwia również tworzenie renderingów w chmurze Autodesk. Opcja ta jest dostępna za pośrednictwem subskrypcji Autodesk. Usługa Renderowanie AutodeskR 360, bo tak brzmi jej pełna nazwa, pozwala tworzyć wszystkie renderingi w chmurze bezpośrednio i prosto z interfejsu programu. Usługa ta umożliwia zatem tworzenie sugestywnych, fotorealistycznych renderingów bez konieczności niepotrzebnego obciążania niezbędnej do pracy programu pamięci komputera. Użytkownicy mogą więc wybierać gotowe materiały spośród rozbudowanej biblioteki w chmurze oraz stosować je do elementów budowlanych, w celu wyświetlania ich wyglądu, a co za tym idzie kontrolowania jakości i procesu tworzenia projektu na bieżąco. Ponadto istniejąca opcja fotometrycznego źródła światła, opartego o dane ze świata rzeczywistego, pozwala bardzo precyzyjnie definiować wszystkie parametry światła słonecznego i dodawać oświetlenie sztuczne. Pomaga to w jeszcze lepszym projektowaniu budynków w oparciu o wszystkie potencjalne aspekty ich późniejszego tworzenia. W programie istnieje również funkcja przedmiaru materiałów. Pozwala ona na precyzyjne obliczanie ilości potrzebnych do budowy materiałów. Zdecydowanie ułatwia to sporządzanie kosztorysów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *