Przy pomocy jakich programów tworzymy projekty 2D i 3D?

Dzisiaj grafika komputerowa jest tak bardzo rozwinięta, że dzieła, które dzięki niej powstają, zachwycają i zadziwiają. Warto za przykład jest podać projekty filmowe 2D i 3D.
Film 2D znacznie różni się od filmu 3D, pierwszy to film bez żadnych dodatkowych efektów, a drugi to film trójwymiarowy. By dobrze zobaczyć w filmie 3D wszystkie efekty, musimy założyć odpowiednie okulary. Wtedy czujemy się tak, jakbyśmy byli w centrum wydarzeń.
Zarówno projekty 2D i 3D powstają przy pomocy specjalnego oprogramowania. Oprogramowanie takie to specjalne programy, które pomagają grafikom komputerowym tworzyć ciekawe materiały filmowe. Programy doskonale nadają się do wykorzystania w każdej branży.

ODPOWIEDNIE PROGRAMY DO STWORZENIA PROJEKTÓW 2D I 3D

Największą rolę odgrywają tutaj profesjonalne programy CAD 2D i CAD 3D.
Programy te są tak skonstruowane, że sprawdzą się zarówno w rękach profesjonalnych, jak i w rękach hobbystów. Na rynku są ich prostsze wersje oraz takie, które mają wiele zaawansowanych funkcjonalności. Programy do projektowania domów lub ich wnętrz pomogą dokładnie przedstawić własną wizualizację projektanta. Programy 3D pozwalają przedstawić projekt w sposób przestrzenny. Podczas prezentacji lub konsultacji z klientem, można na bieżąco wprowadzać wszelkie zmiany.
Programy CAD to narzędzia bardzo dobre, a przy tym już są to programy super nowoczesne.

Wszystkie projekty wykonane dzięki programom CAD są bardzo dokładne i precyzyjne. Dają one bardzo dobry efekt końcowy każdej wizualizacji i przy tym dokładnie pokazują wszelkie najdrobniejsze szczegóły dokumentacji. Dzięki tym programom robi się nie tylko animacje filmowe, ale także projektuje się meble, domy, z uwzględnieniem ich konstrukcji, wykonuje się projekty wnętrz czy ogrodów.

ZNANE PROGRAMY KOMPUTEROWE DO TWORZENIA PROJEKTÓW 2D I 3D

Programy, które warto jest przytoczyć to:

AUTODESK COMPOSITE – super program do montowania efektów filmowych.

AUTODESK MATCHMOVER – program bardzo zaawansowany do trackowania 3D.

Programów do tworzenia projektów 2D i 3D jest cała masa, by wybrać te najdoskonalsze potrzeba posiadać już trochę więcej wiedzy i być dobrze obeznanym co do swoich potrzeb i możliwości. Wiele proponowanych programów to darmowe przykłady, jednak zrozumiałe jest, że są one słabsze i mają mniej możliwości niż programy licencjonowane, czyli płatne.

Faktem jest, że do pełnych projektów potrzeba wielu programów, które doskonale tworzą animację poprzez: modelowanie 3 D, teksturowanie, rzeźbienie, rysowanie, edytowanie i nagrywanie dźwięku, koloryzację, składanie filmów w całość, dodawanie napisów czy tworzenie realistycznych obrazów.

Niektóre programy, bardziej rozbudowane, czyli w zasadzie większość programów CAD, posiadają kilka funkcji, dzięki którym można z powodzeniem tworzyć odpowiednie projekty, wykonując wspomniane wyżej zadania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *