Jak stworzyć dobrą animację?

Tworzenie animacji wymaga posiadania cechy ogromnej kreatywności i dobrych programów, które na to tworzenie pozwalają. Z internetu można pobrać ciekawe darmowe oprogramowanie, które pozwoli, na początek, wkręcić się w robienie różnego rodzaju animacji.
Ważna jest też tutaj cierpliwość i talent.

JAKIE PROGRAMY DOBRE DO DOBREJ ANIMACJI?

3DS MAX, to jeden z najbardziej popularnych programów animacyjnych. Jest on co prawda płatny, ale a powodzeniem można go wykorzystać do tworzenia renderingu, modelowania 3D i animacji.

AUTODESK SOFTIMAGE jest już bardzo profesjonalnym programem do tworzenia animacji. Dzięki niemu stworzono takie filmy jak: „300”, „Piąty element” czy ” Sin city”. Opiera się on na silniku Gigapolyron Core i ma wtyczkę, która jest odpowiedzialna za animację materiałów, włosów czy całego ciała.
Program jest płatny.

AUTODESK MAYA to następny program animacyjny, wypuszczony na rynek przez firmę Autodesk. Powala on swoimi możliwościami i tym, że efekty końcowe animacji stworzonej przez to właśnie oprogramowanie są niesamowite.

Sztuka animacji to dzisiaj pod dziedzina grafiki komputerowej. Dzisiejsze animacje są bardzo realistyczne, właśnie dzięki wspaniałemu oprogramowaniu. Firmy komputerowe wymyślają coraz to nowsze programy, dzięki, którym animacje komputerowe, to dzisiaj prawdziwe arcydzieła i dzieła sztuki animacyjnej. Graficy komputerowi, posiadając takie narzędzia, potrafią stworzyć bardzo ciekawe i oryginalne animacje, które potem oglądamy z zachwytem.
Odpowiednie animacje to dzisiaj wspaniałe filmy reklamowe oraz filmy długometrażowe i krótkometrażowe, posiadające swój własny scenariusz i opowiadające prawdziwe historie.

Animacja to połączenie ogromnej pracy, talentu, kreatywności, pomysłowości człowieka z nowoczesną techniką komputerową.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *