Nauka poprzez tworzenie w programie AutoCAD

Jeszcze do niedawna kształcenie w zakresie projektowania w wielu szkołach i uczelniach było znacznie utrudnione. Praca z użyciem oprogramowania firmy Autodesk była marzeniem wielu uczniów i studentów, dla których tworzenie bez pomocy tego typu programu było zadaniem znacznie bardziej utrudnionym.

Profesjonalne programy dla szkół całkowicie za darmo
Poszerzenie możliwości rozwoju o profesjonalne oprogramowanie dla uczniów i studentów z pewnością daje im satysfakcję i większe chęci do pogłębiania swoich umiejętności. Na tego typu programach pracują bowiem największe firmy na całym świecie, co świadczy o jakości oprogramowania. Od niedawna firma Autodesk umożliwiła korzystanie z ich programów zupełnie za darmo. Oferta jest skierowana do uczniów, studentów i szkół na całym świecie! Celem firmy jest zapewnienie rozwoju akademickiego oraz zawodowego, umożliwiając bezpłatne korzystanie z narzędzi i zasobów do projektowania 3D. Firma wykazuje także wiele innych inicjatyw, oferując nie tylko bezpłatne oprogramowanie edukacyjne, ale także szkolenia i inne inspirujące inicjatywy, które mają za zadanie rozwinąć umiejętności studentów. Dalekosiężnym celem jest zaś wykształcenie nowego pokolenia inżynierów, budowniczych i projektantów.

Program do projektowania.
Najbardziej popularnym programem do nauki projektowania w polskich szkołach jest AutoCAD. Umożliwia on dwuwymiarowe i trójwymiarowe komputerowe wspomaganie projektowania, czyli CAD. Niektóre wersje umożliwiają tworzenie grafiki inżynierskiej za pomocą metody FBM. Ponadto, firma Autodesk poszerzyła gamę programów o wiele specjalistycznych funkcji, ułatwiając pracę osobom z wielu branży, m.in konstruktorom, architektom, elektronikom, mechanikom. Co więcej, oferta jest przeznaczona nie tylko dla specjalistycznych firm, ale także dla uczniów.

Zalety kształcenia za pomocą AutoCAD.
Wprowadzając program AutoCAD do nauki projektowania w szkołach, możliwe jest przekazanie uczniom i studentom specjalistycznej wiedzy oraz praktycznych umiejętności w zakresie projektowania 3D. Zdobywanie umiejętności na profesjonalnych programach ułatwia późniejsze funkcjonowanie na rynku oraz osiąganie celów osobistych jak i sukcesów zawodowych. Co więcej nauka za pomocą programu AutoCAD podnosi poziom umiejętności uczniów, szczególnie zaczynając już od szkół podstawowych, w obszarze przedmiotów związanych z naukami przyrodniczymi, inżynierią, technologią, czy matematyką. Dodatkowo program ten pomaga nauczycielom w inspirowaniu do innowacyjnego oraz kreatywnego sposobu myślenia, a także w rozwijaniu umiejętności współpracy. Uczy także szybkiego i skutecznego rozwiązywania problemów. Wszystkie te umiejętności są niezbędne na obecnym rynku pracy. Ćwiczenie w tworzeniu w programie AutoCAD, włączające możliwość modelowania 3D, przeprowadzania symulacji oraz różnego typu analiz, umożliwia studentom łatwiejsze zrozumienie zasad tworzenia produktów, a także daje poczucie wpływu na rzeczywistość, wyzwalając jednocześnie kreatywność.

Lepszy start na rynku pracy.
Możliwość nauki w nowoczesny sposób, z użyciem profesjonalnych programów jest dla młodych ludzi niezwykle ważnym aspektem. Sprawia to, że uczeń jest bardziej zaangażowany i skłonny do poczynienia większego wysiłku w celu opanowania nowych umiejętności. Jednak pozytywnych efektów jest znacznie więcej niż może się uczniom wydawać. Programy tego typu rozwijają w nich kreatywność, wyzwalają zmysł techniczny, a także chęć pracy. Przyczyniają się do dobrego wykształcenia myślenia przestrzennego oraz przydatnych umiejętności potrzebnych w projektowaniu. Wszystko to jest zaś kluczowe do pracy w wielu zawodach technicznych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *