Zautomatyzowane oprogramowanie do sterowania maszyn CNC

Jak powszechnie wiadomo, programowanie maszyn CNC wcale nie jest zadaniem takim prostym, jakby to mogło wydawać się na pierwszy rzut oka, dlatego też warto postawić na FeatureCAM – zautomatyzowane oprogramowanie do sterowania maszyn CNC. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, czym tak naprawdę jest oprogramowanie FeatureCAM i jakie są jego największe zalety.

Czym jest FeatureCAM?

FeatureCAM najprościej rzecz mówiąc to zaawansowane oprogramowanie do programowania maszyn CNC, które w Polsce cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Oprogramowanie posiada nowoczesne funkcje rozpoznawania elementów i zaawansowane narzędzia automatyzacji, dzięki którym znacząco skraca się czas przygotowania do produkcji. Dzięki zautomatyzowanej produkcji (wspomaganej komputerowo) można zdecydowanie szybciej wytwarzać solidne części.

Ograniczony czas programowania

Zaawansowane narzędzia automatyzacji, takie jak na przykład AFR (automatyczne rozpoznawanie cech), znacząco przyśpieszają codzienną pracę. Dzięki AFR mamy możliwość błyskawicznego i co najważniejsze automatycznego skanowania, identyfikacji cech i generowania kodu NC obrabianych części. Zaprojektowane cechy obejmują nie tylko powiązane operacje obróbki, ale również wszystkie informacje, które są niezbędne do rozpoczęcia profesjonalnej obróbki. Bardzo dużą zaletą tego rozwiązania jest również to, że można w bardzo prosty sposób określić wszystkie koszta wykonania poszczególnych części w oparciu o listę narzędzi i szacowany czas maszynowy.

Profesjonalna obsługa maszyny od A do Z

Oprogramowanie FeatureCAM wspiera bardzo szeroką gamę nowoczesnych maszyn CNC na czele z toczeniem, cięciem drutem i frezowaniem. FeatureCAM pozwala nie tylko na wysterowanie frezarek w zakresie od 2,5 do 5 osi, ale również wysterowanie wielozadaniowych centrów tokarskich do czterech głowic narzędziowych i cięcia drutem WEDM.

Wysoki poziom bezpieczeństwa

Oprogramowanie FeatureCAM w pierwszej kolejności stawia na wysoki poziom bezpieczeństwa. Dzięki profesjonalnej symulacji można uniknąć wielu kolizji. Jest to w chwili obecnej najlepsze na rynku oprogramowanie, dzięki któremu można tworzyć bezpieczne i w 100% bezkolizyjne ścieżki narzędzia. Dzięki kompleksowej wizualizacji programowania i szczegółowej symulacji maszyny można dokładnie sprawdzić poprawność wykonywanych prac przed właściwą obróbką na popularnych obrabiarkach CNC. Korzystając z zaawansowanego kreatora AFR można wyeliminować z procesu powtarzające się zadania, dzięki czemu znacząco zwiększa się szybkość opracowania bezpiecznego kodu NC.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *