Symulacja mechaniczna

Nowoczesne oprogramowanie Nastran In-CAD to bardzo uniwersalne narzędzie osadzone w środowisku graficznych CAD, które stworzone zostało do analizy metodą elementów skończonych, czyli MES. Warto wspomnieć również i o tym, że oprogramowanie bazuje na bardzo popularnym w Polsce solverze Autodesk Nastran, który w swojej klasie i w swojej cenie nie ma sobie równych.

Profesjonalna symulacja mechaniczna

Oprogramowanie Nastran In-CAD wyposażone zostało w symulacje, które obejmują w swoim zakresie bardzo wiele rodzajów analiz. Mowa tutaj między innymi o analizie liniowej, nieliniowej, termicznej i dynamicznej. Aplikacja dostępna jest w postaci licencji sieciowej i obsługuje bardzo wiele programów CAD (np. Autodesk Inventor). Olbrzymia kompatybilność zapewnia nie tylko spójność użytkowania, ale przede wszystkim jest to najlepszy sposób na wyeliminowanie konieczności stosowania bardzo wielu jednoosobowych aplikacji do obliczeń i symulacji.

Oprogramowanie z najwyższej światowej półki

Nastran In-CAD to bardzo wszechstronne i niesłychanie potężne narzędzie do analizy symulacji mechanicznej, która w dzisiejszych czasach może być stosowana w bardzo wielu różnorodnych gałęziach przemysłu. Oprogramowanie daje użytkownikowi rozbudowany wachlarz wyboru symulacji i analiz. Na szczególną uwagę zasługują przede wszystkim precyzyjne analizy tworzyw kompozytowych i testy zderzeniowe.

Dla kogo jest Nastran In-CAD?

Nastran In-CAD najprościej rzecz mówiąc to oprogramowanie ogólnego przeznaczenia. Autodesk Nastran solver jest bardzo cenionym w przemyśle rozwiązaniem FEA, które zdobyło olbrzymią popularność przede wszystkim dzięki dokładności w analizowaniu liniowych i nieliniowych naprężeń, przenikania ciepła i dynamiki. Dokładna symulacja materiałów (metal, tworzywa sztuczne, kauczuk itp.) pozwala użytkownikowi dowiedzieć się więcej o tym, jak działać będzie dany projekt. Dzięki symulacji mechanicznej użytkownik od razu dowie się co może się nie powieść, dzięki czemu automatycznie naniesie poprawki.

Nowoczesne narzędzia CAD 3D

Na szczególną uwagę zasługują także wbudowane narzędzia CAD 3D, które w dużym stopniu mogą przyczynić się do rozwoju projektu. Technologia FEA rozwija się w bardzo szybkim tempie, dlatego też warto skorzystać z jej olbrzymiego potencjału.

Upraszczanie geometrii

Pamiętać należy również i o tym, że do przeprowadzania profesjonalnych symulacji nie zawsze potrzebny jest pełny obiekt. W dzisiejszych czasach można skorzystać z upraszczania geometrii. Warto wspomnieć jednak o tym, że nie wszystko można w bardzo łatwy sposób uprościć. Ciekawym pomysłem jest także zastępowanie geometrii odpowiednimi modelami symulacji. Oprogramowanie Nastran In-CAD posiada zestaw gotowych narzędzi, które umożliwią tworzenie takich specjalnych elementów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *