AutoCAD Electrical

Projektowanie maszyn lub urządzeń ruchomych przez długi czas musiało się odbywać na aplikacjach ogólnego użytku, w których tworzenie schematów elektrycznych odbywało się ręcznie. Niosło to ryzyko powstania błędów, a także nie zapewniało łatwego współużytkowania danych. Teraz projektanci mają możliwość korzystania z programu, który w szybszy i bardziej dokładny sposób umożliwia projektowanie i modyfikowanie schematów obwodów elektrycznych.

Innowacyjne oprogramowanie dla projektantów
Dzięki użyciu specjalistycznego programu AutoCAD Electrical zwiększa się wydajność projektowania, a zmniejsza ilość błędów. Program zapewnia automatyzację kluczowych zadań projektowania oraz ułatwia współpracę z innymi programami z serii AutoCAD.

Wiele przydatnych funkcji
AutoCAD Electrical posiada wiele narzędzi do łatwego rysowania i edycji przewodów, w tym przewodów wielofazowych. Tworzenie schematów z wykorzystaniem tych narzędzi w ogromnej mierze skraca czas wykonania rysunków elektrycznych.

Intuicyjne menu
AutoCAD Electrical posiada bogatą bazę standaryzowanych symboli oraz proste menu. Dzięki szybkiemu wstawianiu symboli urządzeń elektrycznych i pneumatycznych, możliwe jest o wiele szybsze tworzenie schematów obwodów elektrycznych. Biblioteka symboli obejmuje symbole elektryczne, hydrauliczne i pneumatyczne, jak i symbole orurowania i oprzyrządowania.

O wiele szybsze i prostsze projektowanie
Poprzez zastosowanie komend opracowanych specjalnie dla projektantów sterowania elektrycznego możliwe jest znaczne skrócenie czasu projektowania. Posługiwanie się funkcjami takimi jak przycinanie przewodów, kopiowanie czy usuwanie komponentów lub obwodów znacznie ułatwiają tworzenie schematów. Ponadto, dzięki automatyzacji numerowania znaczników przewodów oraz komponentów skrócony jest czas potrzebny na kontrolowanie zmian projektu. Zmniejsza to także ryzyko zaistnienia ewentualnych błędów.

W programie AutoCAD Electrical możliwe jest tworzenie projektów, przy użyciu standardów wymaganych przez klientów. Program ten umożliwia obsługiwanie standardów projektowania IEC, JIC, JIS i GB. Użytkownik może dokonać wyboru konfiguracji, aby korzystać z biblioteki symboli, ustawień dotyczących odniesień krzyżowych, a także konwencji znaczników przewodów i urządzeń. Do wyboru możliwych jest jeszcze wiele innych opcji, które spełnią wymagania bieżących projektów.

AutoCAD Electrical posiada wiele funkcji ułatwiających szybkie tworzenie schematów, niezwiązanych ściśle z samym projektowaniem. Możliwe jest np. tworzenie rysunków z arkuszy kalkulacyjnych, czy szybkie i wygodne udostępnianie projektów klientom w formacie DWG.

Zastosowanie oprogramowania AutoCAD Electrical w biurach projektowych znacznie usprawnia tworzenie projektów, pozwala uniknąć popełnienia wielu błędów, a także pozwala na wprowadzanie wszelkich zmian. Dzięki licznym funkcjom zwiększa się wydajność pracy, a przy okazji staje się ona znacznie przyjemniejsza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *