Autodesk 3ds Max w przemyśle filmowym

Autodesk 3ds Max jest przestrzennym programem do tworzenia trójwymiarowej grafiki, a także animacji. Kreuje on potężne możliwości do modelowania 3D, wizualizacji architektonicznych. Został stworzony przez firmę Kinetix.

Jest to jeden z najbardziej popularnych, a zarazem rozpowszechnionych programów. Stosuje się go na szeroką skalę. Na uczelniach, przez grafików, producentów gier czy architektów. Jednak w przemyśle filmowym pełni on kluczową rolę. Wymaga on niedużych nakładów pracy, dając przy tym świetne efekty. Większość oprogramowania na rynku oferuje nam równie ambitne możliwości, jednak tylko w przypadku poświęcenia na edycję naprawdę ogromnych nakładów pracy. Producenci rozwijają kolejne wersje tego programu. Z każdą, nowszą staje się bardziej intuicyjny, prostszy w obsłudze, jednocześnie po raz kolejny zniewalając swoimi niesamowitymi efektami grafików.

Jest to w zasadzie kolebka dzisiejszej kultury. Wykorzystywana w każdym segmencie rozrywki przeznaczonej dla szerokiej publiczności, musi być po prostu profesjonalna i bezbłędna. Dlatego twórcy autodeska przyłożyli bardzo dużą wagę do swojego dzieła. Kreując coś tak niepowtarzalnego. Coś, co stało się pionierem w swojej branży.

Autodesk w przemyśle filmowym
Z racji swoich bogatych możliwości programowania, specjaliści postanowili wykorzystać go w edycji swoich produkcji. Dobrym przykładem będzie postać znanego aktora Paula Walkera, który występował w bardzo znanej produkcji filmowej- „Szybcy i wściekli”. Po jego tragicznej śmierci, najlepsi graficy i animatorzy musieli połączyć siły, tak aby dać fanom to ,czego chcieli. Z racji tego, że zmarły aktor miał nagrane jakieś elementy nowej serii, postanowili za pomocą programu graficznego stworzyć identyczną postać. Było to możliwe z wykorzystaniem tej rewolucyjnej technologii i ciężkiej pracy całego zespołu.

Niebezpieczne sytuacje na planie filmowym
Bardzo często zdarza się ,że w filmach akcji kaskaderzy musieliby podjąć duże ryzyko w stosunku do planowanych scen. W tych przypadkach, graficy filmowi zamiast narażać życie i zdrowie, kreują rozmaite, bardzo realistyczne animacje w Autodesku. Jest to rozwiązanie, które oszczędza dużych nakładów pieniędzy, ze względu na różnego rodzaju dynamiczne przeprowadzane działania. Mam tu na myśli, na przykład wybuchające samochody, spadające z wysokości postacie czy nierealne akcje science-fiction. W takich sytuacjach wykorzystuje się takie specjalistyczne programy jak autodesk. Technologia ułatwia producentom filmowym życie, przez tak złożone oprogramowanie z jakim mamy dzisiaj do czynienia. Obecnie autodesk jest tak szeroko rozwinięty, że stosuje się go na większości planów filmowych. Jest on bardzo doceniany przez grafików i animatorów.

Podsumowanie
Autodesk 3ds Max jest o tyle niesamowitym programem, ze względu na swoją wszechstronność. Wykorzystywany przez amatorów i zawodowców. Na planach filmowych, w grach i amatorskich produkcjach różnego rodzaju. Architekci też mają z nim dużo do czynienia podczas projektowania wskazanych infrastruktur. Nietuzinkowe możliwości objawiły się w dwudziestym pierwszym wieku wszystkim kreatywnym twórcom. W filmach, stwarzając wizję niesamowitej rzeczywistości. W budownictwie, pozwalając na kreację złożonych projektów budynków z dbałością o najmniejsze detale. Czy najbardziej powszechnie- w grach komputerowych, gdzie takie oprogramowanie jest absolutną podstawą do stworzenia wybujałych wizji producentów. To właśnie dlatego tyle osób decyduje się na edycję w autodesku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *