Autodesk – najlepsze oprogramowanie komputerowe

Branża informatyczna niesamowicie się rozwija – kto by pomyślał jeszcze kilkanaście lat temu, że w tej chwili będzie tak znakomicie rozwinięta i że na prawdziwych specjalistów będzie dziś tak olbrzymie zapotrzebowanie? Współcześni liderzy na rynku oprogramowania komputerowego nie wzięli się jednak znikąd – od wielu lat budowali swoje królestwa, zbierając doświadczenie, kreatywnie podchodząc do wyzwań i zmieniających się czasów, jak również zdobywając wiedzę, która jest tak niezbędna w tej branży. Autodesk to amerykańskie przedsiębiorstwo, które zajmuje się właśnie tworzeniem oraz serwisem oprogramowania komputerowego. To jedno z najbardziej znanych przedsiębiorstw tego typu, słynące ze swoich projektów i rozwiązań. Warto dowiedzieć się o nim więcej!

Autodesk – jak powstało przedsiębiorstwo?

Autodesk jest przedsiębiorstwem amerykańskim, które ma swoją siedzibę w Kalifornii, w Stanach Zjednoczonych Ameryki, a konkretnie w leżącym w hrabstwie Marin mieście San Rafael. To spółka publiczna, która powstała jeszcze w 1982 roku, kiedy to powołał ją do życia John Walker, wraz ze swoimi 12 wspólnikami. Zapewne wszyscy znamy pierwszy produkt, który został stworzony przez tych twórców – a już na pewno jakąś kolejną wersję tego programu. Chodzi o AutoCAD – bardzo popularny, a w swych początkach stworzony pod 8-bitowym systemem operacyjnym CP/M. W pierwotnej wersji pozwalało ono na tworzenie bardzo prostych rysunków technicznych, czy też drobnych projektów, co jednak szybko przysporzyło programowi popularności. W tej chwili Autodesk zajmuje się tworzeniem i serwisem oprogramowania komputerowego, które przeznaczone jest dla przedsiębiorstw produkcyjnych. Autodesk – czym się dokładnie zajmuje? Na pewno wielu z nas miało okazję skorzystać z oprogramowania wymyślonego, zaprojektowanego oraz stworzonego w firmie Autodesk. Jest ona na tyle znana i popularna, że jeszcze lepiej znany magazyn „Fortune” umieścił ją na swojej liście „Fortune 1000”. W całej firmie pracuje przeszło 9000 osób, a jej przychody przekraczają 2 miliardy dolarów – przy czym stale rosną. Jeśli chodzi o programy, wiele osób miało możliwość korzystać z AutoCAD, czyli programu, który pozwala tworzyć wirtualne projekty. Sprawdza się w wielu firmach, gdzie należy coś sprawnie zaprojektować – i gdzie właśnie od tej części uzależnione jest późniejsze, sprawne wyprodukowanie jakiejś rzeczy. Dlatego właśnie program wykorzystywany jest w filmach projektowych i przedsiębiorstwach produkcyjnych – także i w Polsce! AutoCAD to flagowy produkt firmy Autodesk, jednak wśród stworzonych przez nią programów jest Maya, 3DS Max, Lustre – i wiele innych. Cały czas wymyślane są też nowe rozwiązania. Firma rozrosła się zaś tak bardzo, że obecnie podzielona została na 6 mniejszych, specjalistycznych dywizji, które zajmują się ściśle produkcją określonych systemów. Te dywizje to:

  • Manufacturing Solutions Division (MSD)
  • Infrastructure Solutions Division (ISD)
  • Building Solutions Division (BSD)
  • Media and Entertainment Division (M&E)
  • Platform Technology Division (PTD
  • Location Based Services Division (LBS).

Gdzie wykorzystuje się oprogramowanie?

Oprogramowanie wymyślone i stworzone przez firmę Autodesk znajduje szerokie zastosowanie w wielu różnych branżach. Przede wszystkim w branży produkcyjnej, dlatego też sprawdza się w wielu różnych przedsiębiorstwach. Na przykład produkt AutoCAD wykorzystywany jest do dwuwymiarowego (2D) i trójwymiarowego (3D) komputerowego wspomagania projektowania (CAD), czyli do projektowania technicznego. Zapewne wielu z nas miało okazję nie tylko korzystać z tego programu, ale i z produktów, które powstały właśnie dzięki niemu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *