Czym jest branża Gamedev?

Dla niektórych osób praca w branży Gamedev to spełnienie największych marzeń, to wysokie płace i ogromne możliwości kreatywnego rozwoju.
Może i rzeczywiście tak jest, tylko trzeba mieć podstawowe pojęcie o tworzeniu gier komputerowych.

CO ZNACZY POJĘCIE GAMEDEV?

Gamedev to tworzenie gier komputerowych. Każdy, kto ma na ten temat jakiekolwiek pojęcie, może stworzyć grę komputerową. Gamedev to branża, która pozwala na realizację tego typu hobby. Pamiętajmy jednak, że stworzenie wielkiego kolosa nie zawsze się udaje, a cieszyć należy się także z mniejszych produkcji. Gry komputerowe mogą być bardziej ambitne lub mniej. Istnieją jednak pewne zasady według, których możemy tworzyć odpowiednie gry.

O CZYM TRZEBA PAMIĘTAĆ, BY ROZPOCZĄĆ PRZYGODĘ W BRANŻY GAMEDEV?

TECHNOLOGIA

Jeżeli zdecydujemy się na stworzenie gry komputerowej, mamy pomysł i chcemy coś przedstawić, musimy wiedzieć w jakiej technologii będziemy pracować. Najlepiej jest znać swoje możliwości i wybrać do pracy odpowiedni silnik. Gra powinna być w języku, którym dobrze operujemy, który dobrze znamy oraz sami powinniśmy posiadać dostatecznie dobry sprzęt.

TUTORIALE

Musimy na nie zwrócić uwagę, to one pomogą nam obejrzeć i zarejestrować cały nasz proces twórczy.

POCZĄTEK TWORZENIA

Następnie możemy rozpocząć tworzyć własną grę. Na początku gra nie musi być czymś wielkim, ale nie może przypominać innej znanej gry i z nią się kojarzyć. Projekt może być mały, ale by był sukcesem, musi być ukończony. Czyli nasza gra musi posiadać: muzykę, menu, grafikę, dźwięki, treść i musi być grą grywalną i chwytliwą.

TRZEBA SIĘ POCHWALIĆ!

Gra komputerowa powinna być udostępniona poszczególnym osobom, którzy lubią grać. Najpierw można ją zademonstrować swoim znajomym, potem znajomym znajomych, aż w końcu można ją pokazywać na forach internetowych lub pokazywać w konkretnych witrynach. Stworzonym dziełem trzeba się pochwalić i dokładnie słuchać wszystkich opinii. Ewentualnie możemy grę zawsze zmodyfikować lub poprawić.

SUKCES

Gdy osiągniesz swój pierwszy sukces, a Twoja gra okaże się grą chwytliwą, możesz tworzyć dalej i uznać, że jesteś w branży gemedev.
Czasami możesz wziąć udział w maratonach tworzenia gier, wtedy musisz stworzyć grę na zadany temat. Stworzenie każdego dzieła, może być dla Ciebie wspaniałą przyjemnością i dodatkowo możesz na tym zarobić konkretne pieniądze.

MOŻESZ SIĘ DOKSZTAŁCIĆ

W internecie jest wiele porad i odnośników do odpowiednich linków, jeśli chodzi o branżę Gamedev. Można także skorzystać z usług szkoły Gamedev, która została stworzona przez pasjonatów i dla pasjonatów tworzenia gier komputerowych.
Zawsze trzeba pamiętać, że tworzenie gier komputerowych to także rozwijanie swoich możliwości, ciągła nauka się i ciągłe doskonalenie się.
W Gamedev school możemy otrzymać specjalistyczne porady i odpowiednią naukę by potem wykorzystać to, podczas samodzielnego tworzenia gry, własnego pomysłu.
Tworzenie gier komputerowych to ciężka praca, warto więc czasami czegoś się nauczyć, korzystając z weekendowych kursów, które trwają przez kilka miesięcy. W trakcie kursów poznajemy poszczególne zagadnienia, które na pewno nam się przydadzą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *