Jakie możliwości ma program Autocad Map 3D ?

Dzisiaj dzięki odpowiednim programom komputerowym i przystosowanych do nich narzędzi można bez problemu tworzyć mapy i dane GIS. Można także bez problemu przyspieszyć wymianę wszelkich informacji dotyczących topografii danego terenu.

JAKI JEST PROGRAM AUTOCAD MAP 3D ?

Jest to program komputerowy, który został stworzony po to by aktualizować, prezentować oraz analizować mapy. Program może być nawet w wersji półprzezroczystej by dokładnie obserwować omawiane działki. Program ma wiele możliwości i doskonale przyśpiesza współpracę z mapami i ich danymi opisowymi. Autocad Map 3D doskonale, także wykorzystuje topologię GIS.

JAKIE SĄ MOŻLIWOŚCI PROGRAMU ?

Dzięki swoim możliwościom program potrafi tworzyć i dzielić mapy, robi to doskonale wykorzystując topologię GIS. Ma takie możliwości dzięki temu, że wszelkie dane GIS są edytowalne za pomocą standardowych poleceń programu Autocad 3D.
Cała infrastruktura i topografia danego terenu z powodzeniem może być umieszczona razem. Dodatkowo przy użyciu programu Autocad Map 3 D można projektować infrastrukturę i zarządzać jej danymi przestrzennymi.

DO CZEGO STOSUJE SIĘ PROGRAM AUTOCAD MAP 3d ?

Program ma zastosowanie:
– w tworzeniu i edycji map,
– w tworzeniu i edycji baz danych,
– w przeprowadzaniu analiz GIS,
– w projektowaniu i zarządzaniu sieciami wodociągowymi, kanalizacyjnymi, gazowymi i elektrycznymi.

CO TO JEST TOPOLOGIA GIS?

Topologia to inaczej dokładne wyrysowanie danego terenu pod względem poprawności jeśli chodzi i geometrię warstwy wektorowej. Oznacza to poprawne wyrysowanie wszystkich obiektów wektorowych danego terenu. Opierając się na poprawnej topologii GIS program Autocad Map 3D może stworzyć bardzo dokładne mapy danego terenu.

JAKIE SĄ FUNKCJE PROGRAMU ?

1. Z programem są dostarczane wszystkie elementy branżowe, pomogą one zatem w sprawnym wprowadzeniu danych, w wykonaniu wszelkich analiz oraz w zarządzaniu i raportowaniu. Elementy branżowe to:
sieci elektryczne, gazowe, wodne i kanalizacyjne.

2. Program daje możliwość bezpośredniego połączenia wszelkich danych przestrzennych i łatwego sposobu korzystaniu z nich.

3. Doskonale można przechodzić pomiędzy danymi CAD i GIS. Łączyć wszelkie dane zdobyte w terenie za pomocą urządzenia GPS.

4 .Autocad Map 3 D posiada wiele, dokładnych narzędzi, które dają możliwość przeprowadzania typowych analiz GIS.

5. Dana aplikacja bardzo dobrze współpracuje także z internetową aplikacją kartograficzną. Pozwala to na szybkie i sprawne udostępnianie danych map w internecie.

NARZĘDZIA PROGRAMU

Omawiany program posiada cały szereg odpowiednich i bardzo pomocnych narzędzi, między innymi:
– gotowe już modele,
– interfejs do administrowania modelami,
– system formularzy do wyszukiwania atrybutów danych obiektów,
– system raportów,
– procedury pomagające zautomatyzować wprowadzanie danych i ich edycję,
– wszelkie zasady biznesowe.

ZALETY PROGRAMU

Program jest już wersją bardzo zaawansowaną, ma wiele zalet, które ułatwiają tworzenie map, pozwalają na wszelką ingerencję w mapy już istniejące oraz pomagają doskonale uzupełnić wszelkie dane w Systemach Informacji Przestrzennej.

Dzięki tej wersji Autocad można bezstratnie importować wszelkie mapy,
wczytywać dane jak również doskonale je edytować.
Funkcja czyszczenia rysunku wektorowego pozwala na usunięcie wszelkiego rodzaju niedoskonałości rysunkowe, ponadto program posiada narzędzia, które dają ogromne możliwości swobodnego wczytywania i obsługi obrazów rastrowych. Program bardzo dobrze daje sobie radę z plikami georeferencyjnymi czyli pozwala na wczytywanie dowolnej liczby plików rastrowych jednocześnie.
Mapy tematyczne i wszelkiego rodzaju atlasy są w bardzo łatwej, do przeczytania formie a praca z wszelkiego rodzaju danymi jest prosta i nieskomplikowana.
W tym programie można, bez problemu, stworzyć całe topologie węzłów komunikacyjnych, różnego rodzaju sieci i całych regionów geograficznych. Z programu korzystają architekci, inżynierowie, budowniczowie, program bardzo pomaga im w pracy, jest niezwykle dokładny i doskonale czytelny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *