Program do projektantów – AutoCad Mechanical

Wśród specjalistycznych rodzajów oprogramowania znajduje się między innymi AutoCad Mechanical. Jest to program, który stworzony został z myślą o kreśleniu oraz projektowaniu. Pozwala na istotne przyspieszenie procesy tworzenia dokumentacji, a także rozmaitych projektów mechanicznych. Przeznaczony jest do projektowania w środowisku 2D. W programie zachowano wszystkie funkcje AutoCAD. Jednocześnie nie zrezygnowano z żadnych bibliotek standardowych części, a także części znormalizowanych. Do tego dochodzą narzędzia, które pozwalają zautomatyzować proces wykonywania kolejnych zadań projektowych.

Z pomocą programu AutoCad Mechanical każdy inżynier przygotuje dokumentację techniczną naprawdę bardzo szybko. Co daje program AutoCad Mechanical – to pytanie zadaje wielu początkujących inżynierów. Przede wszystkim jego stosowanie przekłada się na ogromną oszczędność czasu. W efekcie w tym samym czasie można wykonać więcej projektów niż normalnie. Do tego projekty zawierają zdecydowanie mniejszą liczbę błędów, co jest niewątpliwym plusem. Sięgając po program AutoCad Mechanical, inżynier ma możliwość stworzenia projektu dużo bardziej innowacyjnego. To narzędzie o ogromnych możliwościach. Program wybierany jest przez coraz większą grupę projektantów. Jest to efekt niewątpliwym zalet, jakie posiada. Zalicza się do nich między innymi siedemset tysięcy standardowych części, a także kształtów.

Warto pamiętać, że jeśli musimy zaprojektować maszynę, która składa się z setek tysięcy elementów może trwać nie tylko wiele dni, ale nawet tygodni. Wystarczy jednak postawić na program AutoCad Mechanical, aby zadanie to stało się zdecydowanie bardziej proste. Wszystko za sprawą bardzo rozbudowanej biblioteki części. Do przykładowych bibliotek, jakie ujmuje program AutoCad Mechanical zalicza się między innymi: śruby, nakrętki, podkładki; łożyska oraz elementy wałków; kształtowniki stalowe. To oczywiście jedynie niewielka część tego, co w tym aspekcie oferuje użytkownikowi program AutoCad Mechanical.

Program AutoCad Mechanical posiada również dodatkowe narzędzia i opcje rysowania. To kolejne ułatwienie pracy z pomocą programu. Na szczególne podkreślenie zasługuje fakt, że linie środkowe można tworzyć i aktualizować niemalże w sposób automatyczny. Do tego dochodzą opcje tworzenia łuków, okręgów, a także prostokątów. Program AutoCad Mechanical obsługuje również międzynarodowe normy rysunkowe. Nie ma więc najmniejszego problemu, aby z pomocą programu dostarczyć spójną dokumentację rysunkową, która zgodna jest z międzynarodowymi normami. Co ważne, program skonstruowano tak, aby obsługiwał również takie środowiska rysunkowe, jak:
-ANSI;
-BSI;
-JIS;
-ISO;
-GB.

Dzięki temu zespół rysunkowy nie ma żadnych problemów z utrzymaniem komunikacji. Pozwala to na osiąganie naprawdę spójnych wyników. Program AutoCad Mechanical to obecnie jedno z bardziej zaawansowanych narzędzi projektowych. Dzisiaj trudno wyobrazić sobie projektowanie maszyn i tworzenie skomplikowanych projektów właśnie bez programu AutoCad Mechanical.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *