Specjalistyczny program Autodesk Moldflow

Specjalistyczny program, jakim jest Autodesk Moldflow wykorzystywany jest przez producentów, którzy za pomocą oprogramowania są w stanie wykryć wady produktowe, przetestować zaprojektowane wytwory oraz zoptymalizować je w taki sposób, aby nie powodowały w przyszłości awarii i były użyteczną i funkcjonalną częścią konkretnych wytworów.

Oprogramowanie Autodesk Moldflow jest wyposażone we wszelkiego typu narzędzia ułatwiające analizę produktu i wdrażanie napraw oraz ulepszeń produktowych, jakie będą miały wpływ na części wykonywanych z tworzyw sztucznych, w tym wyprodukowanych z plastiku, a także wszelkiego rodzaju form wtryskowych, które pełnią duże zadanie w działaniu konkretnej maszyny czy urządzenia. Tego typu oprogramowanie jest niezmiernie ważnym wyposażeniem fabryk, które sprzedają swoje produkty na rynku i czerpią z nich wielkie korzyści. Dlatego też szczegółowa analiza za pośrednictwem oprogramowania tj. Autodesk Moldflow jest świetnym wyborem. Architekci i inżynierzy pracujący nad ulepszeniami produktowymi mogą posilać się wizualizacjami tworzonych prototypów, pierwowzorów, przeprowadzając przy okazji symulację procesu wtrysku wszelkiego rodzaju tworzyw sztucznych.

Oprogramowanie Autodesk Moldflow umożliwia:
• Określenie konkretnej wady podczas produkcji wytworów firmowych i jej eliminowanie w razie potrzeby,
• umiejętne zoptymalizowanie pełnego procesu wtrysku, w przypadku chęci wykrycia wcześniej wad produktowych, jak również możliwości odkształcania się części produktowych,
• symulowanie etapu, podczas jakiego wypełniane jest gniazdo formy (jest to proces niezbędny w przypadku sprawdzenia, czy forma wypełnia się równo, w tym wszelkie wnęki formy, bez występowania jakichkolwiek przecieków, miejsc pustych).

Testy przeprowadzane za pomocą oprogramowania Autodesk Moldflow
Za pomocą oprogramowania Autodesk Moldflow firmy mogą bez problemu wykryć wadę produktową i szybciej zareagować na zaistniały problem, który powinien być rozwiązany jak najszybciej, zanim produkty przedostaną się na rynek i wyrobią złą opinię producentowi. Oprogramowanie Autodesk Moldflow jest niezwykle użytecznym narzędziem wykorzystywanym w pracy architektów, projektantów, którzy są w stanie wykryć błyskawicznie pojawiającą się wadę, a co więcej są również w stanie nie doprowadzić do jej powstania, poprzez specjalistyczne symulacje komputerowe i dokładnie analizujący program tj. Autodesk Moldflow.

Sprawdzanie części i form wtrysku
Program ułatwiający analizę produktów, części produktowych, w tym form wtryskowych pomaga znacznie szybciej usunąć usterkę, ale również znacznie przyspieszyć procesy tworzenia części wykorzystywanych przez różne branże na rynku światowym. Za pomocą tego rodzaju oprogramowania osoby pracujące na programie bez problemu mogą także odpowiednio dobrać elementy form wtryskowych, między którymi znajdą się:
• kanały doprowadzające,
• kanały chłodzące,
• konkretne punkty wtrysku.
Wszelkie elementy konstrukcyjne niezbędne dla tego typu funkcjonalnych form wtryskowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *